Malta

Malta

 

Stwierdziłam, że warto reaktywować by pomysł wrzucania postów z moich podróży. Może nie ma ich aż tak dużo, ale podróżować uwielbiam i robić zdjęcia też, dlatego zawsze każdy wyjazd mam udokumentowany 30GBajtami zdjęć, których później nie mam czasu edytować, ze względu na bieżąco wpływające materiały ze ślubów. Malta akurat miała to szczęście, że jeszcze wtedy w torebce nosiłam 4kg aparat, co zaowocowało całkiem niezłymi zdjęciami. (tak uznałam, że są niezłe po zajrzeniu do nich po roku, co się nigdy nie zdarza).

 

PRAKTYCZNIE

  1. TAM NAPRAWDĘ JEST RUCH LEWOSTRONNY. POLECAM MIEĆ KOGOŚ KTO EWENTUALNIE WYCIĄGNIE CIĘ SPOD KÓŁ JADĄCEGO AUTA, BO SPOJRZAŁEŚ SIĘ NIE W TĄ STRONĘ.
  2. To nie żart, tam serio 14km jedzie się ponad godzinę.
  3. Komunikacja miejska jest jeszcze lepsza niż autobusy nocne, jeździ jak chce i czasami po prostu się nie zatrzymuje.
  4. Od razu na lotnisku najlepiej kupić tygodniową kartę miejską, na pewno jej koszty Wam się zwrócą.
  5. Jeśli kochacie owoce morza, to TYLKO w Cirkewwie i tylko w dzień targu. NAJLEPSZE OWOCE MORZA EVER!

Trochę się wczułam w przewodnika, wybaczcie.

DOBRA TO DO BRZEGU

Maltę totalnie polecam, jest przepiękna i jestem w niej totalnie zakochana!

….

Valettta- Stolica Malty

Valetta jest na tyle mała, że obejście jej całej zajęło nam nie cały dzień. Na spokojnie tyle wystarczy żeby zajrzeć w każdy zakątek tego miasta. Ja oczywiście wpadłam w fotograficzny szał i robiłam zdjęcia wszystkiego co popadnie.

Enjoy!

 

 


  

 

Gozo

Na wyspę Gozo popłynęliśmy promem. Gozo jest maleńką wysepką, gdzie znajdziecie przepiękny klif. Dotarcie do niego nie jest jednak takie oczywiste i trzeba troszkę się naszukać, żeby trafić w to miejsce. Widoki są przepiękne, jednak trasa była mordercza. Kilka kilometrów na pieszo w upale w samo południe było średnim pomysłem. Najbardziej charakterystyczny w mieście jest ogromny kościół, na który można wejść i podziwiać okolicę z góry.

 

 

Cirkewwa

Cirkewwa to główny port Malty. Jeden dzień w tygodniu warto przeznaczyć na targ, podczas którego zjeść można świeżutkie owoce morza. Jak ktoś lubi oczywiście 🙂

 

 

Blue Lagoon

Najbardziej błękitna laguna na Malcie. Dostaniecie się tam szybką łodzią motorową, ale znaleźć miejsce do położenia ręcznika plażowego będzie naprawdę ciężko. Na miejscu znajdziecie mini bary, gdzie zamówić możecie dowolnego drinka w super ananasie. Jeśli lubi ktoś pływać i nurkować to warto przepłynąć na plażę po drugiej stronie zatoki, gdzie znajdziecie jaskinie i podziemne groty. Koniecznie weźcie wtedy gopro i nagrajcie coś fajnego pod wodą!

Malta Air Show

Samoloty, samoloty, samoloty. Opis zbędny, było super 🙂